75. YIL MİLAS DEVLET HASTANESİ

Haberler

Kağıtsız Hastane ve Dijitalleşme Sürecinde Bir Adım Daha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hastanemiz, kağıtsız hastane ve dijitalleşme sürecinde kararlılığını kanıtladı. HIMSS EMRAM (Elektronik Tıbbi Kayıt Benimseme Modeli) Seviye 6 Ödülü almayı hak kazanan Hastanemiz, Seviye 0’dan Seviye 7’ye uzanan sekiz basamaklı EMRAM değerlendirme tablosunda Seviye 6 kriterleri olan ‘Klinik Dokümantasyon’ ile ‘Etkileşimli Klinik Karar Destek Sistemleri Kullanımı’ ve ‘Kapalı Döngü İlaç Uygulama Yönetimi’ uygulamalarını başarıyla entegre edildi.

Seviye 7’ye bir adım

EMRAM değerlendirme tablosuna göre Seviye 7, tamamen kağıtsız klinik iş akışı süreçlerini ve yüksek hizmet sunumu kalitesini temsil ediyor. Hastanemiz, teknolojiyi doğru kullanıp hizmet sunum kalitesini ve hasta güvenliğini ön plana çıkararak en üst seviye olan Seviye 7’ye bir adım daha yaklaştı.

Kapsamlı bir hastane bilgi yönetim sistemi

169 yatak kapasitesi ile orta ölçekli bir hastane olan Hastanemiz’nin sistem bileşenlerinin büyük bir bölümü Probel firması tarafından sağlandı. Seviye 6 Yerinde Değerlendirme Ziyareti gerçekleştiren HIMSS Türkiye Direktörlüğü,Hastanenin tüm klinik  alanlara tek kullanıcı arayüzü üzerinden yetkiye dayalı erişilebilir, kapsamlı bir hastane bilgi yönetim sistemi ağına sahip olması  “Kapalı Döngü İlaç Uygulama Yönetimi kapsamında servilerinde başarılı bir şekilde uygulanmakta olan barkod ile hasta başı ünite doz doğrulaması kayda değer noktaların başında gelmektedir”

 

Haber Listesine Geri Dön© 2015 T.C. Sağlık Bakanlığı 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.